Příběh: #NEKONVENČNÍ ŘEŠENÍ

Když uděláte z obchodního ředitele šéfa IT sekce, začnou se dít divy.

Příběh: #NEKONVENČNÍ ŘEŠENÍ

Když uděláte z obchodního manažera šéfa IT oddělení, začnou se dít divy

Možná si říkáte „jak to“? Nebo „co to je za blbost“! Ať už Vám hlavou běží jakékoli myšlenky, pojďte si poslechnout skutečný příběh o velkém úspěchu zdánlivě nesmyslného řešení.

IT oddělení jedné nejmenované firmy bylo plné skvělých odborníků na IT, přesto se mu nedařilo uspokojit požadavky svých kolegů z ostatních oddělení. Pracovníci byli pod neustálým tlakem kritiky ze strany ostatních oddělení, přepracováni a zahlceni obrovským množstvím požadavků a zásahů. Oddělení neustále zvyšovalo počty lidí, ale ani to moc nepomáhalo.

Co s tím, lámalo si hlavu vedení firmy. Při bližším prozkoumání se zjistilo, že oddělení má skvělou IT odbornost, ale neumí ji správným způsobem využít. Že v oddělní chybí schopnost podívat se na problém očima interního zákazníka, schopnost vidět IT problémy v širším kontextu celé firmy, schopnost vyjednávat a přesvědčovat a schopnost řídit velké projekty.

Vedení firmy si položilo otázku, kdo tyto schopnosti má. Odpověď byla jednoznačná. Obchodní manažer. Sice IT vůbec nerozumí a sotva umí zapnout počítač, ale právě to je jeho velkou výhodou – ví, co potřebují interní zákazníci, sám vedl obrovský obchodní tým, takže dokáže lidi hezky zorganizovat, nastavit cíle a najít způsoby, jak cíle měřit. Dokáže pracovat s odborníky a využít jejich potenciál. Navíc je skvělý prezentátor a vyjednavač, umí vysvětlit složité věci způsobem, který pochopí každý, a přesvědčit ostatní oddělení, aby se podílela na transformaci IT ve firmě.

Pod jeho vedením začalo IT oddělení vzkvétat. Spokojenost interních zákazníků rychle rostla, firma už nepřicházela o zisky tím, že nefungovaly IT systémy a aplikace tak, jak měly; úspěšně se podařilo zavést nový firemní informační systém. A lidé v IT – jejich spokojenost také rázem vyrostla – už nebyli ti, co za všechno můžou a jsou neustále kritizováni, ale stali se z nich vážení odborníci, kteří pomáhají kolegům dosahovat cílů.

Co z toho vyplývá – někdy je potřeba podívat se mimo zaběhnuté rámce a popřemýšlet, co zrovna chybí a co je potřeba dodat. I když to může být někdo z úplně jiného oddělení nebo oboru.


Postřehy a příběhy

Příběh #Jak můžu najít člověka do takového chaosu!

Potřeba najít atraktivní název!!!!

„Nic nám nefunguje, nemáme procesy, nic. Každý řeší všechno. Do takového chaosu nikdo nepůjde!“, rozčiluje se manažer, který se dlouhodobě potýká s problémem, že nemůže najít lidi. A pokud konečně někoho najde, ten za pár měsíců odejde. ...

Příběh #IT Manager

Když uděláte z obchodního manažera šéfa IT oddělení, začnou se dít divy

Možná si říkáte „jak to“? Nebo „co to je za blbost“! Ať už Vám hlavou běží jakékoli myšlenky, pojďte si poslechnout skutečný příběh o velkém úspěchu zdánlivě nesmyslného řešení...

Zobrazit další

Zajímají Vás šikovní lidé, o kterých víme, že se novým pracovním nabídkám nebrání?

Zaregistrujte svůj mail. Budeme Vás kontaktovat s nabídkou.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Tvoříme s Vámi Váš úspěšný příběh